Reklamuj sukienki i inne produkty

Prowadzenie sklepu internetowego i sprzedaż w nim np. ubrań dla kobiet online (sukienki, topy itd) wiąże się z wieloma czynnikami, które musimy spełnić, aby obroty naszego sklepu były zadowalające. Pozyskanie influencerów modowych to jeden z takich czynników. To sprawa niezwykle istotna, bowiem może to być główna dźwignia handlu, na której oprzemy sprzedaż w sklepie.

Kim jest influencer?

Zacznijmy od wyjaśnienia, kim jest influencer. W skrócie, jest to osoba, która prowadzi w internecie poczytnego bloga, kanał na youtube, czy ma aktywne konta w social media. Infuelcer musi mieć sporo obserwujących, na których ma realny wpływ. Na przykład prezentując jakiś produkt, influencer wie, że część jego „widzów” taki produkt zakupi lub odwiedzi sklep, który go sprzedaje. W naszym przypadku chodzi oczywiście o influencerki modowe, którym możemy wysłać nasz produkt, np. sukienkę i opłacić post. Wówczas wybrana osoba ubiera sukienkę i reklamuje ją na swoich profilach. To naprawdę potrafi zdziałać cuda i nie jedną firmę postawić na nogi. Najlepszym w branży trzeba płacić za post nawet kilka milionów złotych! Dla przykładu, post Kylie Jenner (113 milionów fanów) kosztuje prawie 4 miliony złotych! To ogromne pieniądze, ale gwiazdka ma tak duże oddziaływanie na swoich obserwujących, że owe miliony szybko się zwracają. Inaczej nie reklamowały by się u niej kosmetyki Fit Tea Wraps, czy Sugar Bear Hair Gummies.

rosa-rosie-komplet-tanio

Stwórz profil klienta

W dzisiejszych czasach korzystanie z zasięgu influencerów jest naturalnym zjawiskiem. Sprzedając ubrania dla kobiet online, jest to wręcz obowiązek. Ważne, by przy tym racjonalnie wybierać blogerów. Musimy zbadać naszych klientów, ocenić dla kogo szyjemy i kto się interesuje naszymi ubraniami. Następnie, gdy mamy już profil klienta, wówczas należy znaleźć influencerkę, która ma podobnych obserwujących. Wtedy jest największa szansa na to, że chętnie kupią oni nasze produkty. Bez wątpienia to nie jest łatwa sprawa. Wstrzelenie się idealnie w profil klienta to żmudna i długa praca, ale bardzo opłacalna. Pamiętajcie, że za stosunkowo małe pieniądze można dotrzeć do kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy osób. Ceny zaczynają się od 20-30 złotych, a kończą, jak pisałam wyżej, na kilku milionach.

Jeśli nie chcecie wydawać realnej gotówki, to jest jeszcze jeden sposób na dotarcie do influencerów, ale nie gwarantuje on sukcesu. Właściwie to jest bardzo mała szansa, że to wypali, ale jeśli się uda, to macie gwarantowany sukces. Wybierzcie znaną influencerkę modową, taką, o której wiecie, że potrafi sprzedać wszystko. Wysyłajcie jej stworzone przez Was ubrania, np. ładnie prezentujące się sukienki. Wysyłajcie -powiedzmy- co dwa tygodnie. Być może w końcu jakiś produkt tak się jej spodoba, że się w niego ubierze i napisze o tym na swoim instagramie. Myślicie, że to niemożliwe? Poczytajcie o polskiej marce God Save Queens. Można? Oczywiście, że można 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.